mobile aps

Pomoc frankowiczom: co oferuje nam profesjonalna kancelaria frankowa?

Frankowicze decydujący się rozpocząć spór z bankiem o unieważnienie umowy kredytu lub jej odfrankowienie, stają przed decyzją czy będą taką sprawę prowadzić samodzielnie, czy skorzystają z usług profesjonalnych kancelarii frankowych. Czym kierować się przy takim wyborze?

1. Prowadzenie sporu z bankiem samodzielnie

Część kredytobiorców decyduje się na prowadzenie sprawy samodzielnie, czy też korzystając z pomocy znajomych, rodziny lub osób, które orientują się w tematach prawnych. Czy taka decyzja jest słuszna? Tego oczywiście nie będę oceniać, ale warto rozważyć kilka kwestii. Po pierwsze: jaką wartość ma dla nas prowadzona sprawa. Co możemy zyskać, a co stracić prowadząc taki spór z bankiem? Jakie korzyści finansowe czekają nas, gdy w wyniku prowadzonego postępowania uzyskamy wyrok unieważnienia umowy kredytu, a jakie w przypadku wyroku odfrankowującego umowę? Czy sprawa jest skomplikowana? Pozew o ustalenie nieważności umowy kredytu lub o zapłatę z powodu unieważnienia, czy też zapłatę z powodu odfrankowienia umowy, jest skomplikowanym i rozbudowanym pismem procesowym. Ważne jest, aby pozew zawierał w treści wszystkie informacje i fakty, które będziemy udowadniać w sądzie.

2. Prowadzenie sporu z kancelarią frankową

Kancelaria frankowa, która na co dzień zajmuje się prowadzeniem sporów z bankiem, posiada doświadczenie, które jest bardzo ważne dla osiągnięcia wygranej. Daje to pewność, że w prowadzonej sprawie, nie zostaną popełnione błędy, które mogłyby rzutować na wynik sprawy frankowej. Materia dotycząca kredytów frankowych jest na tyle skomplikowana i obszerna, że specjalizacja w tym zakresie, daje dużą przewagę w prowadzeniu tego rodzaju sprawy. Ponadto kancelarie na co dzień prowadzące sprawy frankowe, mają wiedzę wynikającą z doświadczenia. Są w stanie przewidzieć, jakie kwestie zostaną poruszone w sądzie na sali rozpraw, czy też o co mogą być pytani kredytobiorcy przez pełnomocnika pozwanego banku.

Zapraszam do kontaktu oraz przesłania umowy kredytu do bezpłatnej analizy.

Pomoc frankowiczom: co oferuje nam profesjonalna kancelaria frankowa?