Obsługa prawna branży IT

Kancelaria radcy prawnego Białystok

Zapewniamy kompleksową pomoc prawną oraz doradztwo przedsiębiorstwom branży IT. Kancelaria specjalizuje się w zakresie prawa nowych technologii oraz kontraktach IT. Zespół składa się z doświadczonych specjalistów z wielu dziedzin prawa: prawo IT, prawo bankowe, prawo własności intelektualnej, prawo cywilne oraz prawo handlowe.

Paulina Czemiel
O MNIE

Radca Prawny
dr Paulina Czemiel

Specjalizuje się w zagadnieniach w zakresie prawa nowych technologii, kontraktach IT, a także regulacjach dotyczących spraw frankowych. Bogate doświadczenie w doradztwie dotyczącym rozwiązań prawnych dla spółek i przedsiębiorców. Reprezentacja przedsiębiorstwa przed Sądami (prawo cywilne, gospodarcze). Doradztwo z zakresu prawa autorskiego. Członkini Okręgowej Izby Radców Prawnych w Białymstoku.

EKSPERCIPoznaj nasz zespół
Ewelina
Aplikantka adwokackaEwelinaKonik
 • Specjalizuje się w zagadnieniach w zakresie prawa cywilnego, w tym prawa rodzinnego i spadkowego (podział majątku, zniesienie współwłasności nieruchomości, rozwód, separacja, ustalenie kontaktów, alimenty).
 • Reprezentuje klientów indywidualnych przed Sądami powszechnymi.
 • Doradza z zakresu prawa własności intelektualnej (prawa autorskie) oraz zajmuje się rejestracją znaków towarowych w Polsce i za granicą.
 • Członkini Okręgowej Izby Adwokackiej w Białymstoku.
Aleksandra
Asystent prawnyAleksandraPietkiewicz
 • Absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku na specjalizacji gospodarczo-finansowej.
 • Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa karnego oraz prawa wykroczeń (m.in. wypadki komunikacyjne, jazda pod wpływem alkoholu, jazda bez uprawnień).
 • Doradza w sprawach z zakresu prawa karnego wykonawczego (warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary pozbawienia wolności, odbywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego).
Zuzanna
Asystent prawnyZuzannaMądry
 • Studentka III roku Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku oraz członkini Koła Naukowego Praw Kobiet.
 • Interesuje się szeroko rozumianym prawem cywilnym, a zwłaszcza materią z zakresu prawa rodzinnego i prawa zobowiązań.
 • W ramach pracy w Kancelarii zajmuje się wspieraniem pracy radcy prawnego, sporządza projekty pism procesowych oraz umów, a przede wszystkim zdobywa wiedzę i doświadczenie zawodowe.
 • Na co dzień rozwija także swoje zainteresowania w obrębie prawa karnego.
AdwokatKarolinaGawrylczyk
 • Specjalizuje się w zagadnieniach w zakresie prawa nowych technologii, kontraktach IT, a także regulacjach dotyczących spraw frankowych.
 • Bogate doświadczenie w doradztwie dotyczącym prawa zamówień publicznych.
 • Reprezentuje przedsiębiorstwa przed Krajową Izbą Odwoławczą.
 • Zajmuje się doradztwem z zakresu ochrony danych osobowych, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów bezpieczeństwa.
 • Członkini Sekcji Prawa zamówień publicznych.
 • Członkini Izby Adwokackiej w Warszawie.
WSZYSTKIE

Obszary specjalizacji

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jakie usługi świadczy państwa kancelaria?

Świadczymy szeroki zakres usług prawnych, w tym szeroko pojętą pomoc frankowiczom, obsługę prawną firm IT a także doradztwo, prowadzenie spraw i udzielanie opinii w zakresie prawa, cywilnego, handlowego i własności intelektualnej.

Czy działalność kancelarii obejmuje tylko Białystok?

Kancelaria świadczy usługi dla klientów zarówno z Białegostoku jak i całego regionu.

Jakie są obszary specjalizacji państwa kancelarii?

Nasze specjalizacje to pomoc frankowiczom, prawo IT, RODO, prawo własności intelektualnej oraz ogólnie prawo cywilne i handlowe.

Jak przebiega pomoc frankowiczom w państwa kancelarii?

Nasza oferta obejmuje pomoc frankowiczom w zakresie kompleksowego prowadzenia spraw dotyczących unieważnienia bądź odfrankowienia umowy o kredyt denominowany lub indeksowany. Zapewniamy również bezpłatną analizę umowy kredytu.

Co oznacza unieważnienie umowy kredytu frankowego?

W przypadku unieważnienia umowy, bank zwróci wszystkie uiszczone raty i opłaty dodatkowe i może się domagać jedynie zwrotu kwoty wypłaconej w złotówkach.

Co oznacza odfrankowienie umowy?

W przypadku odfrankowienia umowy jest ona dalej kontynuowana ale jako kredyt w złotówkach oprocentowany stawką LIBOR a bank zwraca kwotę nadpłaconych rat.

W jakich godzinach pracuje kancelaria?

Jesteśmy otwarci od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 17. Oczywiście na wszelkie próby kontaktu poza tymi godzinami postaramy się odpowiedzieć najszybciej jak to możliwe.