mobile aps

Pomoc frankowiczom: jak wybrać kancelarię frankową do prowadzenia sporu z bankiem 

Czym powinni kierować się frankowicze przy wyborze kancelarii? Wydawałoby się, że każda kancelaria prawna, powinna sprostać oczekiwaniom klienta. Jednak warto zwrócić uwagę na trzy ważne kwestie:


1. Doświadczenie

Kancelaria prawna, która będzie reprezentować frankowicza w sporze z bankiem, powinna posiadać doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju spraw. Kredyty frankowe posiadają wiele zagadnień, które są zrozumiałe dla tych kancelarii, które głównie poruszają się wokół tego obszaru. Bez wątpienia radca prawny, czy też adwokat, sporządzi każde pismo procesowe w interesie klienta. Jednak posiadanie doświadczenia w tym wąskim zakresie, umożliwi uniknięcie błędów, czy też zabezpieczy przed pominięciem kluczowych dla sprawy kwestii.


2. Skuteczność

Kolejną kwestią, którą z pewnością każdy frankowicz jest zainteresowany to końcowy wynik prowadzonej sprawy. Dlatego też warto skorzystać z kancelarii, które posiadają pozytywne oceny swoich klientów, czy też takich które posiadają już wygrane sprawy frankowe. Kolejnym wskaźnikiem skuteczności mogą być rankingi kancelarii frankowych.


3. Wynagrodzenie

Kolejnym aspektem jest wysokość wynagrodzenia. Czy najlepsza jest najtańsza kancelaria frankowa? Przede wszystkim warto dokładnie zapoznać się z umową na prowadzenie sprawy frankowej, a w szczególności, co składa się na wynagrodzenie, czy przewiduje ono success fee (opłata za sukces) i inne dodatkowe koszty, np. koszty dojazdu, czy też koszty stawiennictwa w sądzie.

Pomoc frankowiczom: jak wybrać kancelarię frankową do prowadzenia sporu z bankiem