mobile aps

Pomoc frankowiczom: kancelaria frankowa – lokalna czy ogólnopolska    

Doniesienia medialne na temat wygranych spraw z bankami sprawiają, że frankowicze coraz częściej decydują się na prowadzenie sporu z bankiem. Często korzystają z usług ogólnopolskich firm, zajmujących się tego rodzaju sprawami lub kancelariami prawnymi z lokalnego rynku. Pytanie - czym kierować się przy wyborze podmiotu, który ma reprezentować nasze interesy w tak ważnej sprawie? Poniżej kilka wskazówek.

1. Bezpośredni kontakt z radcą prawnych lub adwokatem.

Bez wątpienia główną różnicą między ogólnopolskimi firmami, czy też kancelariami prawnymi jest to, że klient co do zasady, nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu z reprezentującym go radcą prawnym lub adwokatem. Jest to niemały problem biorąc pod uwagę, że kredytobiorca chce czuć się pewnie w prowadzonej sprawie dotyczącej kredytu frankowego, który rzutuje na jego sytuację finansową i może to trwać przez około 10 lat. Kontakt bezpośredni z prawnikiem kancelarii frankowej daje możliwość swobodnego spotkania, rozmowy na temat sprawy frankowej oraz otrzymania pełnej i rzetelnej informacji. Ponadto wybierając lokalną kancelarię, wiemy dokładnie kto nas będzie reprezentował w sądzie. Duże kancelarie frankowe czy też inne firmy, zazwyczaj posiłkują się substytutami z danych miast, którzy nie spotykają się wcześniej z kredytobiorcami.

2. Rozmowa w kancelarii, a przez telefon.

Wybierając ogólnopolską kancelarię lub firmę reprezentującą frankowiczów, kredytobiorcy zazwyczaj nie będą mogli spotkać się
bezpośrednio z reprezentującą ich osobą. Kontakt bezpośredni z prawnikiem lokalnej kancelarii frankowej, daje możliwość swobodnego spotkania i rozmowy na temat konkretnej sprawy frankowej.

3. Dostępność i łatwość komunikacji.

Wybierając kancelarię lokalną kredytobiorca ma nie tylko możliwość bezpośredniego spotkania z reprezentującym go adwokatem lub radcą prawnym, ale również nie jest anonimowym kredytobiorcą. Z racji na to, że nie jest tysięcznym klientem kancelarii, ma ułatwioną komunikację z reprezentującym go mecenasem.

Wybór kancelarii frankowej jest bardzo ważnym etapem rozpoczęcia sporu z bankiem. Warto wcześniej przemyśleć pewne kwestie, które mogą rzutować na najbliższy czas prowadzenia sprawy sądowej.

Zapraszam do kontaktu oraz przesłania umowy kredytu do bezpłatnej analizy.

Pomoc frankowiczom: kancelaria frankowa – lokalna czy ogólnopolska